Przeskocz do treści

Program Stypendialny HORYZONTY

Dostaliśmy informację, że Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC w związku ze zmianami spowodowanymi rozwojem pandemii koronawirusa, zdecydowała się przedłużyć termin rekrutacji do Programu Stypendialnego Horyzonty. Obecnie uczniowie mogą zgłaszać się do programu aż do 17-ego maja. Dzięki temu będą mieli odpowiedni czas i warunki, aby wybrać wymarzoną szkołę.

Horyzonty to wsparcie finansowe dla młodych ludzi pochodzących z wsi i miejscowości do 30 000 mieszkańców, w których dochód nie przekracza 1000 złotych netto na osobę. To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w dużych miastach w Polsce. Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy mający doświadczenie w pracy z młodzieżą. Podopieczni Fundacji mają także dostęp do opieki psychologa, w trudnych sytuacjach nigdy nie są sami. Wspólnie spędzają wakacje i ferie, biorą udział w warsztatach

Program pokrywa koszty związane między innymi z mieszkaniem w bursie, wyżywieniem czy opłatami szkolnymi. Nasze wsparcie to także finansowanie pasji w postaci kursów czy dodatkowych zajęć np. nauka rysunku czy nurkowania. Ale Horyzonty to również zobowiązanie ze strony uczestników programu do działania na rzecz innych. Możliwości są różne, od pomagania koleżankom i kolegom, którzy mierzą się z podobnymi problemami, po projekty społeczne.

Do tej pory programem objęli 735 uczniów - 231 obecnych Stypendystów i 504 Absolwentów.

Więcej informacji na temat programu znajdziecie Państwo na stronie internetowej Fundacji EFC, www.efc.edu.pl.

Plakat Programu

Ulotka Programu