Przeskocz do treści

Podsumowanie akcji Recycling Daje Owoce

Akcja „Recykling Daje Owoce” po raz kolejny realizowana była na terenie powiatu zambrowskiego. Tym razem elektrośmieci zbierały dzieci z klasy Id Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie, klasy Ia i Ib Zespołu Szkół w Szumowie oraz klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Srebrnej.

Pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji edukacyjnej jest ekolog i podróżnik  Dominik Dobrowolski. Celem podjętych działań była promocja selektywnej zbiorki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii.

Uczniowie w ramach akcji przygotowywali plakaty, gazetki informacyjne nt. recyklingu, odbyły się pogadanki, promujące postawy proekologiczne i podnoszące wiedzę na temat elektroodpadów. Upowszechniana była wiedza o konieczności recyklingu zużytego sprzętu (zsee).

Koordynatorkami akcji były: w Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie - Pani Elżbieta Glińska, w Zespole Szkół w Szumowie Pani Anna Dąbrowska- Komor oraz w Szkole Podstawowej w Srebrnej - Pani Halina Brutkowska.

Dzieci zebrały ponad 50 kg zużytych baterii oraz drobnego zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego. W zamian zostały obdarowane pysznymi owocami, które zapewnił w ramach akcji „Recykling Daje Owoce” regionalny koordynator Paweł Pogorzelski z LGD Brama na bagna.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z w/w działań.