Przeskocz do treści

Projekt FUTURE HEROES – przeczytaj, zgłoś się, udostępnij znajomemu

DO OSOBY ZAINTERESOWANEJ PROJEKTEM FUTURE HEROES
Kim są Future Heroes?
Czy zastanawialiście się kiedyś jakie będzie kolejne, drugie stulecie RP? Kto będzie bohaterem tego czasu – Future Heroes? Pomyślmy o tym razem!
Szukając odpowiedzi chcemy zwrócić uwagę na znaczenie szczególnie rozumianej przedsiębiorczości. Takiej, która nie ogranicza się tylko do osiągania zysku, ale może być także źródłem niezależności dla przedsiębiorcy a zarazem formą patriotyzmu. Takiej, która może być źródłem odwagi cywilnej i dumy z życia „za swoje”. Takiej, która może tworzyć oparcie dla innych. Sukces tak rozumianej przedsiębiorczości jest wynikiem raczej ciężkiej pracy niż szczęścia, uczciwości raczej niż sprytu, kompetencji raczej niż znajomości. Tacy przedsiębiorcy są skłonni patrzeć na świat nie jako na coś, co ich ogranicza, ale na coś, co są gotowi zmieniać.
Czy łączenie działalności biznesowej z aktywnością społeczną jest opłacalne? Oczywiście, że tak! Umiejętności biznesowe mogą być wykorzystywane do realizacji działań społecznych, natomiast zaangażowanie społeczne sprzyja wyrobieniu sobie pozycji i marki w biznesie, a dodatkowo pozwala na osiągnięcie jeszcze większej osobistej satysfakcji. Naszym zdaniem to właśnie tak zaangażowani przedsiębiorcy mogą ubiegać się o miano Future Heros drugiego stulecia Polski!
Kto patronuje naszym działaniom?
Projekt realizowany jest pod patronatem Fundacji Służby Rzeczypospolitej (www.fsrz.pl), która została powołana w celu m.in. wzmacniania demokracji i społeczeństwa obywatelskiego, budowy kapitału społecznego, promowania rozwoju, opartego na przedsiębiorczości i tworzenia porozumień ponadpartyjnych. Fundacja pragnie łączenia ludzi i inicjatyw oraz budowania wzajemnego zrozumienia, a nie dzielenia i budzenia wrogości. Znani ludzie ze starszego pokolenia chcą pomóc nam w kształtowaniu przyszłości.
Kogo szukamy? Korzyści dla uczestników
Do udziału w projekcie Future Heroes zapraszamy młodych przedsiębiorców spoza dużych aglomeracji miejskich, którzy chcą rozwijać już działające inicjatywy biznesowe i zarazem są zainteresowani działaniami społecznymi. Zachęcamy do nadesłania zgłoszeń tych wszystkich, którym taka droga rozwoju odpowiada. Wszystkim, którzy wypełnią kwestionariusz dostępny na stronie www.futureheroes.pl pod zakładką „Zgłoś się” i zadeklarują udział w projekcie umożliwimy dostęp do materiałów użytecznych w działaniach biznesowych i społecznych. Wybranych kandydatów zaprosimy na wspólne warsztaty w Warszawie, a pozostałym zapewnimy obserwowanie ich online. W ten sposób wszyscy będą mogli:
• poznać przykłady osób, które już z powodzeniem realizują działania biznesowe i społeczne,
• nauczyć się metod zarządzania własnymi emocjami i lepszego komunikowania się z otoczeniem,
• dowiedzieć się czegoś o technikach samomotywacji i wzmocnienia własnej energii działania,
• odkryć nowe możliwości korzystania z różnych dostępnych form mediów społecznościowych,
• dowiedzieć się co to są firmy turkusowe i jakie są wyniki ich działania,
• zapoznać się z najnowszymi trendami w dziedzinie budowania własnej marki,
• dołączyć do szeregów współpracowników dużych organizacji, zajmujących się dobroczynnością i filantropią, jeśli odpowiadać im będzie oferta tych organizacji,
Być może jednak najważniejszą korzyścią z udziału w projekcie będzie możliwość spotkania ludzi podobnych sobie, nawiązania z nimi bezpośrednich kontaktów, przedyskutowania najważniejszych problemów i podzielenia się wątpliwościami i przemyśleniami.
Jeżeli uważasz, że spełniasz powyższe warunki zgłoś się już teraz do projektu Future Heroes! A także przekaż zaproszenie osobie, która Twoim zdaniem łączy działania biznesowe i aktywność społeczną.
Partnerem medialnym projektu jest Wirtualna Polska (www.wp.pl)
Więcej informacji w załączniku:
Kogo_poszukujemy