Przeskocz do treści

Rozpoczynamy przygotowania do akcji EkoWalentynki 2021 w Bramie na bagna

Rozpoczynamy przygotowania do kolejnej edycji akcji EkoWalentynki 2021 w Bramie na bagna. Zapraszamy szkoły, przedszkola, organizacje społeczne, samorządy do zgłaszania chęci udziału w akcji. Nasz koordynator dostarczy pojemniki do zbiórki zużytych baterii oraz przekaże symboliczne serduszka (lizaki, czekoladki, pierniki, owoce…). Po akcji zorganizujemy bezpłatny odbiór zebranych baterii.

"EkoWalentynki" to ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W "EkoWalentynkach" uczestniczyło do tej pory ponad 1000 lokalnych partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii. 

– Pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat, np. selektywna zbiórka zużytych baterii, jest najlepszym dowodem troski o naszą planetę - mówi Dominik Dobrowolski – pomysłodawca i główny organizator akcji w Polsce. Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu zużytych baterii oraz elektroodpadów.

Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytych baterii oraz  zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami? Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi.  Zużyty sprzęt może zawierać np: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon;  które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska!  Za wyrzucenie elektroodpadów w miejsca do tego nieprzeznaczone grożą wysokie kary pieniężne – do 5000 zł!

Szczegóły: Paweł Pogorzelski, 888050176, pawelzawady@wp.pl

#EkoWalentynki to najlepsza akcja edukacji ekologicznej w 2019 roku w plebiscycie "EkoInspiracje".