Przeskocz do treści

Spływ kajakowy Narwią

W sobotę 18 sierpnia OSP Zbrzeźnica zorganizowała spływ kajakowy rzeką Narew na odcinku od Tykocina do Łasi Toczyłowo na terenie gminy Zawady. Uczestnicy podziwiali widoki nadnarwiańskich łąk, pasących się na nich szczęśliwych krów, oraz korzystali z kąpieli słonecznych i wodnych. Jak się okazuje piękna pogoda dopisująca takim atrakcjom turystycznym powoduje osuszanie wód gruntowych i obniżanie poziomu rzeki - miejscami pływaliśmy "po warszawsku - spodem kajaka po piasku" i trzeba było kajak holować.
Na koniec uczestników odwiedził Wójt Gminy Zambrów - Jarosław Kos, wspierający tę inicjatywę. Wszyscy uczestnicy spotkali się na grillu w Gospodarstwie Agroturystycznym Państwa Zajkowskich w Łasi Toczyłowie.
Miło spędzony czas, plany na przyszłość i możliwość poznania okolicy - to kilka z zaplanowanych celów projektu "Żonglujemy- żeglujemy" , który realizuje OSP Zbrzeźnica w ramach programu Działaj Lokalnie Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, realizowanego przez LGD Brama na bagna ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.