Przeskocz do treści

Stypendia dla młodych

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC po raz dziesiąty organizuje rekrutację do swojego flagowego programu stypendialnego. Horyzonty to wsparcie finansowe dla młodych ludzi pochodzących z wsi i miejscowości do 30 000 mieszkańców, w których dochód nie przekracza 1000 złotych netto na osobę.
Program, realizowany w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków, to szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Oferuje wsparcie uczniom z całej Polski, którzy chcą zdobywać wiedzę i doświadczenia w dużym mieście i którzy chcą uczyć się, jednocześnie dbając o rozwój osobisty i zaangażowanie obywatelskie. Pomagamy nie tylko w nauce, ale także w stawaniu się lepszymi, dojrzałymi ludźmi. Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy. Podopieczni Fundacji są traktowani poważnie i po partnersku. W trudnych sytuacjach nigdy nie są sami. Uczą się współpracować ze sobą, ale też wzmacniają swoje poczucie samodzielności. Wspólnie spędzają wakacje, biorą udział w warsztatach. Po ukończeniu stypendium wielu z nich zrzesza się w stowarzyszeniu Alumni EFC, w którym podtrzymują nawiązane przyjaźnie i razem realizują projekty społeczne.
Program pokrywa koszty związane między innymi z mieszkaniem w bursie, wyżywieniem czy opłatami szkolnymi. Nasze wsparcie to także finansowanie pasji np. nauka rysunku czy nurkowania. Ale Horyzonty to również zobowiązanie ze strony uczestników programu do działania na rzecz innych. Możliwości są różne, od pomagania młodszym kolegom po realizację projektów społecznych.
W Fundacji EFC pomagamy młodym ludziom, którzy poszukują równowagi między nauką a kształtowaniem charakteru. Wielu z nich to odbiorcy i uczestnicy projektów realizowanych oddolnie przez organizacje społeczne - uczestników Programu “Działaj Lokalnie”. Dlatego będziemy wdzięczni za pomoc w promocji programu, dzięki której dotrzemy do tych najbardziej potrzebujących uczniów i uczennic. Rekrutację prowadzimy w terminie od 15-ego lutego do 31-ego marca. Do listu znajdą Państwo dołączony plakat, informację prasową oraz ulotkę na temat rekrutacji. Jeśli mogą Państwo przekazać informację dalej do instytucji, szkół czy innych organizacji pozarządowych, które mogą być zainteresowane programem - będziemy bardzo zobowiązani.
Więcej informacji na temat programu znajdą Państwo na stronie internetowej Fundacji EFC, www.efc.edu.pl.
W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Zespół LGD Brama na bagna