Przeskocz do treści

Konkurs „Decydujesz, pomagamy” zapraszamy do współpracy

Zapraszamy do współpracy przy złożeniu wniosku do Tesco. Tesco informuje o możliwości aplikowania do konkursu TESCO „Decydujesz, pomagamy” – do 31 lipca można składać wnioski. W konkursie tym można uzyskać grant w wys. 5000 zł na działania służące wspieraniu aktywności i rozwoju w społecznościach lokalnych, a także aktywizowaniu mieszkańców do zmieniania na lepsze swojego najbliższego otoczenia.

W Programie zostanie przyznanych maksymalnie 125 grantów, po jednym w każdym z wydzielonych mikroregionów.
W załączeniu przesyłam listę mikroregionów, gdzie na niebiesko są zaznaczone obszary z zerową liczbą wniosków, a na fioletowo - z jednym wnioskiem. Zachęcam też do podzielenia się tą informacją z Państwa grantobiorcami, zaprzyjaźnionymi lokalnymi organizacjami i bibliotekami, domami kultury.
W Programie zostanie przyznanych dodatkowo 5 grantów za promocję projektu oraz minimalnie 5 wyróżnień przyznawanych przez Komisję Grantową. Dodatkowe granty zostaną przyznane na poziomie ogólnopolskim, niezależnie od mikroregionu.
W mikroregionie podlaskim ZŁOŻONO TYLKO 1 WNIOSEK (stan na ok. 15 lipca), co oznacza, że jest duża szansa na wsparcie jakiegokolwiek projektu z tego regionu. Zasada jest taka, że w przypadku 3 i więcej wniosków w mikroregionie, komisja grantowa wybiera trzy najlepsze projekty, które będą poddane głosowaniu w sklepach. W przypadku 3 lub mniej wniosków z danego mikroregionu – wszystkie pójdą pod głosowanie klientów TESCO. Dużo zależy od dobrze napisanego tekstu promocyjnego. Wiem, że część osób nie chce aplikować ze względu na głosowanie na projekty, ale może warto spróbować zdobyć 5 tys. na fajny sąsiedzki projekt?
Tu: https://pomagamy.tesco.pl/downloads#documents można obejrzeć materiał z webinarium poświęconego aplikowaniu do konkursu „Decydujesz, pomagamy”. Szczegółowe informacje, regulamin i generator wniosków znajdują się tu: https://pomagamy.tesco.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *